Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 Koncern  Audi
 Místo výroby Itálie 
 Třída  Supersport
 Motor(y)  6.5L V12, 660 Nm, zrychlení 0-100km/h za 3,4s, nejvyšší rychlost 340km/h

Lamborghini Reventón je supersportovní auto od slavné automobilky Lamborghini. Jedná se o limitovanou řadu vozů, založenou na úspěšném modelu Lamborghini Murciélago LP640. Unikátnost vozu dokazuje především jeho futuristický design, ke kterému jeho tvůrce inspirovala vojenská letecká technika, konkrétně letouny využívající technologii stealth.

[editovat] Výkonnostní parametry

Co se týče výkonu, celý vůz je jak už byl zmíněno postaven na základech modelu LP640. Dvanáctiválcový motor byl však upraven, objem se zvedl na celých 6,5 litru a jeho výkon vzrostl na celých 640 koní, točivý moment je pak 660 Nm.

Nové rychlostní rekordy ovšem vůz nepokořil, maximální rychlost (340 km/h) i zrychlení z nuly na sto kilometrů (3,4 sekundy) zůstaly stejné jako u LP640.

Dostupnost vozu

Jelikož se jedná o limitovanou edici opravdu atraktivního automobilu, dostupnost nových vozů je dnes již nulová. Vyrobeno totiž bylo pouhých dvacet kusů tohoto modelu. Vzhledem k takto vysoké unikátnosti byla cena značně vysoká - zhruba 28 milionů korun.

ObrazekObrazekObrazek

Lamborghini Reventón se prodáva i jako model v limitované edici.Jejich přibližná cena je:1000Kč

Za pár let bude v České republice alespoň jeden na půjčení

 

Lamborghini Reventon [6]Lamborghini Reventon [9]Lamborghini Reventon [14]Der Lamborghini Reventon ist eine echte Rennmaschine

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář