Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lamborghini Espada byl první čtyřmístný sportovní automobil značky Lamborghini.

Espada byla představena v roce 1968. Vyráběna byla deset let od roku 1968 do roku 1978. Bylo vyrobeno 1217 vozů. Automobil navrhl Bertone.

Na rozdíl od jiných sportovních čtyřmístných vozů, které měly pouze nouzové zadní sedačky, měla Espada dvě další plnohodnotné sedačky, které nabízely skutečný luxus a pohodlí. Ve své době se jednalo o nejrychlejší čtyřmístný sériově vyráběný automobil. Z této pozice vytlačil automobilku Rolls-Royce. Tento model se stal jedním z nejúspěšnějších vozů značky.

Motor je vidlicový dvanáctiválec s výkonem 325 koní (první verze). Ta dosahovala maximální rychlosti 240 km/h. Druhá verze z roku 1970 měla ještě o 15 koní navíc a verze třetí (1972) dokonce 365 koní. Díky tomu se maximální rychlost u druhé a třetí verze zvýšila na 250 km/h. První vozy se musely obejít bez posilovače řízení, zatímco u dalších byla i možnost volby třístupňové automatické převodovky, zatímco sériově byla dodávána manuální.

1972 Lamborghini Espada Series II for sale on eBayLamborghini Espada tuningLamborghini EspadaLamborghini EspadaLamborghini EspadaLamborghini EspadaLamborghini EspadaLamborghini EspadaLamborghini EspadaLamborghini Espada

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář